/ Bez kategorii  / Orszak weselny – Twoje Royal Wedding

Orszak weselny – Twoje Royal Wedding

Od kilku dni tematem numer 1 wszystkich portali ślubnych jest Royal Wedding. Ślub książęcej pary to niewątpliwie wielkie wydarzenie, więc nic dziwnego, że oczy całego świata zwrócone są w stronę księcia Harrego i księżnej Meghan. Wielu komentatorów skupiło się na wyjątkowej urodzie Panny Młodej, jej skromnej lecz niewątpliwie pięknej i symbolicznej sukni. Podziwiano kreacje królowej Elżbiety II, księżnej Kate oraz celebrytów zaproszonych na uroczystość. Natomiast moją uwagę przykuł inny element, jakim był orszak ślubny.

Przyznam, że jeszcze kilka lat temu żyłam w przekonaniu, że istnieją tylko dwie możliwości wejścia Pary Młodej do kościoła:

  • Para Młoda wspólnie wchodzi do kościoła, za nimi świadkowie
  • Pan Młody ze świadkiem czekają przy ołtarzu, Panna Młoda wprowadzana jest przez swojego tatę

Olśnienia doznałam podczas ślubu, na który zaprosił mnie mój mąż (wtedy jeszcze narzeczony). Miał on miejsce w Hiszpanii, a moment wejścia do kościoła był wyjątkowo spektakularny ponieważ brało w nim udział aż 20 osób.

  • dziewczynki sypiące kwiatki
  • ksiądz
  • 5 druhen i 5 drużbów
  • mama Panny Młodej z tatą Pana Młodego (w Hiszpanii rodzice pełnią rolę świadków)
  • Pan Młody z mamą
  • chłopiec niosący obrączki
  • Panna Młoda z tatą
  • dzieci niosące welon

Rozpoczęcie ceremonii w ten sposób robi ogromne wrażenie, ponieważ wygląda dostojnie i wyjątkowo, a jednocześnie buduje napięcie, w którym wszyscy oczekują Panny Młodej.

Jak się okazało sposobów „na wejście” do kościoła jest znacznie więcej, a część z nich przedstawiam poniżej 🙂 . Wszystko zależy od rodzaju ceremonii, ilości druhen i drużbów (jeśli w ogóle są), relacji rodzinnych (rodzice mogą być rozwiedzeni) oraz charakteru najbliższych – nie każdy czuje się komfortowo, kiedy wszystkie oczy zwrócone są na niego. Dlatego pamiętaj aby porozmawiać z osobami, które pragniesz umieścić w orszaku ślubnym zanim postawisz je przed faktem dokonanym. Nie zapomnij zapytać o zgodę księdza, w przypadku ślubu cywilnego urzędnika (oraz powiadomić organistę). Zazwyczaj nie mają nic przeciwko zwłaszcza jeśli zaznaczysz, że jest to dla Ciebie bardzo ważny moment, natomiast aby uniknąć niepotrzebnego stresu ustal wszystko wcześniej.

Istotne jest aby mieć plan B, zwłaszcza jeśli w orszaku biorą udział dzieci, które na miejscu mogą się zestresować, rozpłakać i uciec. Ustal, kto w takiej sytuacji będzie niósł obrączki (brat/świadek/przyjaciel). Kluczowym elementem jest próba orszaku. Najlepiej zaplanować ją na kilka dni przed ceremonią po wcześniejszym umówieniu z księdzem.

Zwróć uwagę na kolejność , tempo – musi ono być spokojne ale nie zbyt wolne oraz moment wejścia kolejnej pary. Dużym wsparciem jest osoba, która da sygnał do wejścia, może być to siostra, koleżanka czy wedding planer.

UWAGA NAJWAŻNIEJSZE: nie zapominaj o uśmiechu, gdyż jest to najwspanialsza ozdoba każdej Panny Młodej. Tylko z nim orszak ślubny wyjdzie perfekcyjnie 🙂

Zachęcam Cię do zapoznania się z kilkoma wersjami orszaku ślubnego i wybrania tego, który jest najbliższy Twemu sercu.

  1. Orszak ślubny angażujący wszystkich najbliższych Pary Młodej (bardzo rozbudowany)
    dziewczynka sypiąca kwiaty
    dziadkowie
    mama Panny Młodej z tatą Pana Młodego
    rodzeństwo
    druhny i drużbowie (w parach lub w rzędzie)
    świadkowie
    Pan Młody z mamą
    chłopiec niosący obrączki
    Panna młoda z tatą
    dzieci niosące welon
  2. Orszak ślubny – wspólne wejście Pary Młodej
    dziewczynka sypiąca kwiaty
    ksiądz
    chłopczyk niosący obrączki
    Para Młoda
    opcjonalnie dzieci niosące welon
  3. Orszak ślubny – Pan Młody czeka na Pannę młodą przy ołtarzu
    Pan Młody ze świadkiem czekają przy ołtarzu
    dziewczynka sypiąca kwiatki
    druhny i drużbowie
    świadkowa
    chłopczyk niosący obrączki
    Panna Młoda z tatą
    opcjonalnie dzieci niosące welon
Podziel się